+48 697 097 742  

Inwentaryzacja na podstawie odczytu kodów kreskowych: opłacalna i szybka

W zarządzaniu magazynem i logistyką niezbędne jest posiadanie pod kontrolą ilości poszczególnych dostępnych towarów. Inwentaryzacja, czyli zliczanie pojedynczych przedmiotów znajdujących w magazynie, to procedura, którą należy przeprowadzać okresowo, aby posiadać informacje o tym, które produkty weszły, a które wyszły z magazynu. W ostatnich latach technologia wsparła zarządzanie magazynem i dział logistyki firm, wprowadzając coraz bardziej precyzyjne i wyrafinowane programy oraz stosując kody kreskowe na produktach.

Zatem, inwentaryzacja przeprowadzana na podstawie odczytu kodów kreskowych stanowi praktyczny i szybki sposób na posiadanie pod kontrolą przepływu towarów w magazynie. Na podstawie tych przepływów firma G&G jest w stanie organizować zakupy i uzupełnienia zapasów w punktach sprzedaży, unikając sytuacji, w której obsługiwani klienci pozostaną bez zapasów.

Elementy niezbędne do inwentaryzacji przeprowadzanej na podstawie odczytu kodów kreskowych

Aby móc przeprowadzić inwentaryzację na podstawie odczytu kodów kreskowych produktów znajdujących się w magazynie niezbędnych jest kilka zasadniczych elementów. Po pierwsze, na każdym produkcie należy umieścić kod kreskowy, który jest niepowtarzalny, czyli taki który identyfikuje tylko dany rodzaj produktu.

Kody kreskowe powinny być różne również dla produktów podobnych, ale będących w innych kolorach, rozmiarach i posiadających różne detale, w celu uniknięcia nadmiaru lub braku towarów. Aby zapewnić niepowtarzalność kodów kreskowych, stosujemy, z zastrzeżeniem naprawdę wyjątkowych przypadków, standardy liniowych kodów kreskowych, takie jak GS1 128, używane w ponad 150 krajach na całym świecie i zdolne do kodowania bardzo szerokiej gamy danych. Po drugie, potrzebny jest czytnik kodów kreskowych, który może być zarówno w postaci urządzenia przenośnego najnowszej generacji jak i klasycznego pistoletu specjalnie do tego przeznaczonego. Ważne jest to, aby te czytniki były podłączone do programu zarządzającego, które przechowuje dane gromadzone przez urządzenia i organizuje je w uporządkowanej i precyzyjnej bazie danych.

Dlaczego przeprowadzać inwentaryzację na podstawie odczytu kodów kreskowych

Inwentaryzacja przeprowadzana na podstawie odczytu kodów kreskowych to bardzo prosta czynność, która jeżeli jest wykonywana co pewien czas, może znacząco ułatwić cały proces zarządzania magazynem. Poza faktyczną inwentaryzacją, zwykła rejestracja paczek wchodzących i wychodzących z magazynu jest przydatna, aby zawsze być poinformowanym o przebiegu sprzedaży i uzupełnień zapasów oraz planować zakupy w sposób ukierunkowany, unikając sytuacji, w której pozostanie się bez zapasów lub z nadwyżką towarów.

Inwentaryzacja na podstawie odczytu kodów kreskowych jest bardzo prosta i łatwa w przeprowadzeniu. Pracownicy magazynu odczytują za pomocą odpowiednich urządzeń kody kreskowe umieszczone na paczkach wchodzących i wychodzących z magazynu. W ten sposób produkty wprowadzane są do programu, który rejestruje ich przepływ w magazynie.

Są to czynności szybkie, które pozwalają dokładnie i precyzyjnie pozyskać dane dotyczące produktów znajdujących się w magazynie, które są zawsze dostępne dla operatorów. Dane te są przydatne do lepszego zrozumienia dynamiki sprzedaży i zarządzania wszelkimi zakupami. Ten rodzaj czynności umożliwia znaczną redukcję błędów, różnic inwentaryzacyjnych, a zatem i kosztów. Krótko mówiąc, daje dużą oszczędność czasu, energii i pieniędzy dla firmy.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web