+48 697 097 742  

Kompletowanie paczek według zestawów zamówionych przez klienta

Zasadniczym etapem zarządzania logistyką i magazynem jest komponowanie paczek do wysyłki. Paczka to opakowanie, które zawiera i zabezpiecza artykuły podczas przesyłki. Firma G&G używa wielu różnych paczek, od kopert po pudełka, od toreb po skrzynki, w zależności od rozmiaru produktów, które mają być dostarczone do klienta i zawsze mając na celu zabezpieczenie dostarczanych artykułów oraz ich szczególnych właściwości.

Mówiąc na przykład o odzieży, wybierana jest paczka, która w najlepszy sposób pozwoli zachowa świeżość i kształt produktu, unikając wgnieceń, zagięć i/lub odkształceń, które w znacznym stopniu mogłyby wpłynąć na niezadowolenie klienta. Ponadto paczki są komponowane według zestawów zamówionych przez klienta, zatem ich przygotowanie jest bardzo delikatnym procesem, do którego firma G&G zawsze przywiązuje najwyższą wagę.

Jak komponujemy paczki według zamówionych zestawów

Kiedy stajemy przed realizacją zamówienia, czy to uzupełnienia zapasów w oparciu o sprzedane artykuły, czy skomponowania zestawu na życzenie klienta lub od podstaw, nasz personel przykłada dużą wagę do komponowania paczek.

Firma G&G starannie dobiera najbardziej odpowiedni do wysyłki rodzaj paczki, zwracając uwagę na właściwości produktu lub produktów przeznaczonych do dostarczenia oraz oceniając wszystkie warunki transportu tak, aby towar dotarł do klienta w doskonały i bezbłędny sposób, zgodnie z jego życzeniem. Przy komponowaniu paczki oceniamy przede wszystkim rodzaj zestawu zamówionego przez klienta, jego rzeczywisty rozmiar oraz zmienne, którym jest poddawany podczas transportu.

Ważne jest, aby ocenić każdą okoliczność i przystąpić do komponowania paczki w sposób przemyślany. Pośpiech nie prowadzi do niczego dobrego i wskazane jest, aby dobrze znać wszystkie szczegóły każdej pojedynczej przesyłki, aby nie popełniać błędów, które mogłyby mieć poważne konsekwencje zarówno dla reputacji marki, jak i kosztów zarządzania. Jeśli zamówione zestawy dotrą w złym stanie, klient może odesłać przesyłkę, zwiększając w ten sposób koszty magazynu.

Troska i uwaga nie muszą jednak oznaczać długich terminów wysyłki i dostawy, a jedynie niezmierną ostrożność w doborze najbardziej odpowiedniej paczki dla każdego zestawu zamówionego przez klienta. Dla każdej skompletowanej paczki sporządzamy odpowiednią listę pakową, czyli listę produktów zawartych w paczce tak, aby klient mógł je sprawdzić pojedynczo w momencie dostawy.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web