+48 697 097 742  

Kontrola jakości

Kontrola jakości towarów to niezbędny i bardzo ważny proces w zarządzaniu każdego rodzaju magazynu. Każdy produkt, który trafia do magazynu, powinien zostać sprawdzony pod względem ilościowym i jakościowym, aby uniknąć posiadania wielu towarów niezgodnych z rzeczywistością lub towarów posiadających mniej lub bardziej widoczne wady produkcyjne, które mogą wpłynąć negatywnie na ogólny wizerunek firmy.

Firma G&G nie pozostawia nic przypadkowi na tym delikatnym etapie, przeprowadzając kontrole w sposób metodyczny i stały tak, aby zawsze mieć pod kontrolą stan towarów wchodzących i wychodzących z magazynu.

Jak przeprowadzić kontrolę jakości

Każdy towar dostarczany do magazynu powinien posiadać dowód dostawy, który wskazuje jej zawartość. Pierwsza kontrola przeprowadzana przez wyznaczony do tego celu personel powinna obejmować sprawdzenie, czy dostarczony towar jest zgodny z towarem opisanym w dowodzie dostawy.

Jest to pierwszy bardzo ważny krok, gdyż może się zdarzyć, że zostanie dostarczony towar, którego nie zamawialiśmy lub towar w ilości mniejszej lub większej niż podano w dowodzie dostawy. W dowodzie dostawy powinny być szczegółowo podane właściwości każdego poszczególnego produktu, ich nazwa handlowa i otrzymana ilość. Na podstawie tego dokumentu nasi pracownicy dokonują pierwszego wybiórczego pobrania próbek, w razie potrzeby otwierając również opakowanie w celu sprawdzenia zawartości towaru. Następnie sprawdzają wytrzymałość opakowania, umieszczając towar w miejscach odpowiednich do ich prawidłowego przechowywania (bardzo ważny aspekt, jeśli chodzi o towary świeże lub łatwo psujące się).

Na tym etapie zmieniane są również opakowania w celu dostosowania ich do właściwości magazynu i do potrzeb klientów.

Kontrola jakości w celu zadowolenia klientów

Kontrola jakości towarów ma zasadnicze znaczenie dla zadowolenia klientów. Dział jakości magazynu jest zatem odpowiedzialny za zapewnienie klientowi standardów obiecanych przez firmę, zarówno w zakresie wykończenia, montażu, jak i zgodności artykułów. W tym celu używamy specjalnych narzędzi do sprawdzania wszystkich towarów, które przybywają do magazynu lub do kontroli próbek. Te ostatnie są przeprowadzane w przypadku stałej relacji z dostawcami, opartej na dużym zaufaniu, chociaż zawsze dobrze jest sprawdzić przybywający towar, aby nie zrobić złego wrażenia na kliencie na etapie dostawy.

W przypadku stwierdzenia w trakcie kontroli jakości towaru wadliwego lub niezgodnego z ustalonymi standardami, jest on przenoszony do wydzielonej części magazynu lub do działu materiałów niezgodnych.

Towar ten zostanie następnie pobrany w odpowiednim momencie w celu jego zwrócenia nadawcy wraz z odpowiednim uzasadnieniem. Dzięki temu procesowi towar niezgodny ze standardami jakości jest odkładany w jedno miejsce, aby nie ryzykować wysłania go do klientów. Kontrola jakości ma zasadnicze znaczenie dla zachowania dobrej reputacji firmy e odniesieniu do jakości produktów dostarczanych do klientów.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web