+48 697 097 742  

Miesięczna zdolność produkcyjna

Zdolność produkcyjna magazynu jest bardzo ważnym czynnikiem w zarządzaniu nim, przede wszystkim dlatego, że decyduje o jego konkurencyjnym wpływie na wykonywane operacje logistyczne. Każdy magazyn powinien dobrze znać swoje rzeczywiste zdolności produkcyjne, mieć świadomość dostępnych powierzchni oraz ilości zamówień, które może obsłużyć w danym okresie.

Firma G&G może pochwalić się zdolnością produkcyjną na poziomie 6 milionów artykułów na miesiąc. To oznacza, że w ciągu miesiąca firma G&G może zarządzać zamówieniami na łącznie 6 milionów artykułów w sposób uważny, terminowy i ukierunkowany.

Poznanie zdolności produkcyjnej w celu dobrego zarządzania logistyką i magazynem

Logistyka i magazyn to działy o zasadniczym znaczeniu dla firm. To tutaj towar jest kontrolowany, etykietowany, przechowywany i przygotowywany do dostarczenia go klientowi. Biorąc pod uwagę jego znaczenie w łańcuchu dostaw, ważne jest, aby mieć świadomość rzeczywistej zdolności produkcyjnej magazynu, aby uniknąć trudności w planowaniu zasobów lub nieposiadania informacji o zdolnościach operacyjnych zarządzania i wysyłki produktów z magazynu. Firma G&G, świadoma swoich zdolności produkcyjnych, jest w stanie zarządzać w pełni autonomicznie i spokojnie wszystkimi zamówieniami, które otrzyma w granicach 6 milionów artykułów miesięcznie.

Decyzja o ustaleniu maksymalnego limitu zamówień, które mogą być zrealizowane, wynika z przemyślanego badania zdolności operacyjnej magazynu. Rynek, na którym działamy, jest bardzo złożony i charakteryzuje się coraz bardziej wyrafinowaną i zorientowaną na terminowość dynamiką logistyczną.

W tym kontekście łatwo dać się wciągnąć w szał robienia wszystkiego od razu, ale ryzyko, że nie będzie się w stanie zrealizować wszystkich codziennych zamówień, jest bardzo wysokie, jeśli nie ma się jasnego wyobrażenia o swoich zdolnościach produkcyjnych, a skutkiem jest bardzo duże opóźnienie w dostawach, które prowadzi do pogorszenia wizerunku firmy oraz do obciążenia jej wyższymi, a czasem niemożliwymi do poniesienia kosztami zarządzania. Właśnie dlatego firma G&G przeprowadziła dogłębne badania, aby poznać swoje zdolności produkcyjne, które zostały określone na poziomie maksymalnie 6 milionów artykułów miesięcznie.

W ten sposób firma G&G może liczyć na znaczną przewagę konkurencyjną, szczególnie w warunkach nagłych szczytów pracy. Zdefiniowanie zdolności produkcyjnej nie oznacza ustanowienia ograniczeń w zakresie efektywności ekonomicznej, wręcz przeciwnie. Oznacza określenie maksymalnego progu, po przekroczeniu którego nie byłaby możliwa, ze względu na przestrzeń, zasoby i personel, realizacja zamówień i prawidłowe zarządzanie magazynem. W praktyce oznacza to poszanowanie potrzeb klienta i zapewnienie jego zadowolenia w każdej sytuacji.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web