+48 697 097 742  

Przygotowanie zamówień do wysyłki

Terminowość to słowo klucz na etapie przygotowywania zamówień do wysyłki. Ta koncepcja jest tym bardziej prawdziwa, jeśli chodzi o sprzedaż internetową, gdzie krótkie terminy dostaw produktów do klienta stanowią istotną wartość dodaną dla reputacji firmy.

W przygotowaniu zamówień kluczową rolę odgrywa magazyn i tylko wtedy, gdy zarządzanie pracą jest precyzyjne i dobrze zorganizowane, można działać szybko i mieć wyjątkowo ograniczony margines błędu.

Firma G&G jest w stanie obsłużyć dużą liczbę zamówień (6 milionów artykułów), w tym zamówień pozyskanych w ramach handlu elektronicznego. Skuteczność jest zapewniona dzięki scentralizowanemu systemowi zarządzającemu, który koordynuje procesy logistyczne. Tak naprawdę, aby przygotować zamówienie, należy wziąć pod uwagę wszystkie kroki w procesie prowadzące do jego realizacji. W związku z tym firma G&G uznaje za centralną koordynację między poszczególnymi działami magazynu.

Przygotowanie zamówienia: organizacja i skuteczność

W momencie, gdy konsument dokona zamówienia na platformie sprzedaży internetowej, zostanie wysłane powiadomienie do magazynów firmy G&G, która podejmie natychmiastowe działania, aby przygotować zamówienie w jak najkrótszym czasie. Po zidentyfikowaniu produktu lub produktów przeznaczonych do dostawy, rozpoczyna się etap kompletacji, pobrania artykułu z miejsca, w którym jest fizycznie przechowywany w pomieszczeniach magazynowych. Zwykle nasi operatorzy pobierają żądane produkty i je przenoszą do strefy pakowania, powtarzając procedurę dla każdego zamówienia.

Jednakże, w przypadków artykułów dla sprzedaży internetowej firma G&G stosuje procedurę przygotowania zamówień, która jest szybsza, ale również skuteczna. Handel elektroniczny generuje większą liczbę zamówień względem sprzedaży tradycyjnej, zatem czas realizacji zamówienia ma zasadnicze znaczenie. W tym przypadku operatorzy magazynów firmy G&G korzystają z wózków wyposażonych w odpowiednie wyświetlacze, które wskazują im, gdzie pobrać towar i gdzie go odłożyć w celu jego spakowania.

Po każdej zmianie miejsca danego artykułu, baza danych jest aktualizowana tak, aby mieć zawsze pod kontrolą przemieszczenia produktów oraz stan zaawansowania zamówienia. W ten sposób można przygotowywać jednocześnie więcej zamówień i zredukować do minimum ryzyko błędu, ponieważ wszystkie czynności związane z przygotowaniem zamówień są śledzone przez nieustannie aktualizowane i najnowocześniejsze oprogramowanie.

Firma G&G zapewnia najwyższą powagę i kompetencje na tym kluczowym etapie sprzedaży internetowej, korzystając z najnowszej generacji maszyn i oprogramowania, które wspierają pracę człowieka i minimalizują błędy. Po przygotowaniu zamówienia, spakowaniu go i umieszczeniu na nim odpowiedniego kodu kreskowego, który umożliwia jego dokładną identyfikację, można przejść do następnego kroku: doręczenia go kurierowi, który zajmie się dostawą produktu do konsumenta.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web