+48 697 097 742  

Realizacja zamówienia

Etap realizacji zamówienia jest kluczowy w magazynie i obecnie może determinować konkurencyjność niektórych produktów. Oprócz jakości samych artykułów, konsumenci zwracają coraz większą uwagę na czas dostawy, opakowanie i jakość towarów po przybyciu do miejsca przeznaczenia.

Firma G&G mocno inwestuje w ten obszar, udostępniając wyspecjalizowany personel i najnowocześniejszy sprzęt w celu zaspokojenia potrzeb klienta w szybkim czasie, nie ryzykując bycia niedokładnym. Kompletacja, jak nazywany jest w żargonie logistycznym etap realizacji zamówień, pochłania większą część personelu magazynu i w konsekwencji stanowi jedną z pozycji generujących największy koszt w bilansie.

Jest to delikatny proces, który obejmuje częściowe pobieranie jednostek ładunkowych wykorzystywanych do składowania, niezależnie od tego, czy są to paczki czy palety, które są następnie organizowane w jednostki wysyłkowe. Firma G&G realizuje zamówienia zwykle zaczynając od paczek, które są następnie organizowane do wysyłki zgodnie z życzeniem klienta.

Ogólnie kompletacja dokonywana jest:

  • procentowo dla każdego kodu kreskowego;
  • według kategorii handlowej;
  • według specjalnych żądań klienta.

Realizacja zamówień procentowo dla każdego kodu kreskowego

W tym przypadku realizacja jest stosunkowo łatwa i ustandaryzowana. Każdemu produktowi w magazynie nadawany jest unikalny kod kreskowy w momencie jego przybycia do magazynu, dzięki któremu zostaje on skatalogowany i umieszczony w danej części magazynu.

W momencie realizacji zamówienia na podstawie żądanego kodu kreskowego (kody kreskowe są zwykle powszechnie rozpoznawane), pozostaje tylko wyznaczyć procent produktów z tym konkretnym kodem kreskowym do wybrania do wysyłki i pobrać je fizycznie. To tutaj odbywa się prawdziwy etap kompletacji. W dobrze zorganizowanych magazynach, takich jak w firmie G&G, ta praca odbywa się w prosty i w prawie automatyczny sposób, a zatem również dostawa jest bardzo szybka i skuteczna.

Realizacja zamówień według kategorii handlowej

Inny sposób realizacji zamówień stosowany przez firmę G&G odbywa się na podstawie kategorii handlowej produktów będących przedmiotem zamówienia. Zamiast szukać produktów po ich kodzie kreskowym, w tym przypadku dokonuje się ich wyboru na podstawie kategorii handlowej. Również w tym przypadku rola okresowej inwentaryzacji magazynu jest zasadnicza: mogąc polegać na bazie danych i zawsze zaktualizowanym oprogramowaniu do zarządzania, firma G&G jest w stanie szybko wyśledzić produkty przeznaczone do dostawy, przechodząc do etapu kompletacji, a następnie do wysyłki.

Realizacja zamówień według specjalnych żądań klienta

Jednak realizacja zamówienia nie zawsze przebiega według ustandaryzowanej i automatycznej procedury. Czasami klient składa specjalne i spersonalizowane zamówienia, być może z dodatkowymi usługami udostępnionymi przez firmę G&G. W takim przypadku etap kompletacji staje się bardziej złożony, ale nigdy nie niemożliwy do zarządzania dla magazynu zorganizowanego i stale aktualizowanego w dostawach. Pierwszy krok polega na zrozumieniu rzeczywistych potrzeb klienta i sporządzeniu listy żądanych produktów wraz z ich ilościami.

Produkty można wyszukiwać po kodzie kreskowym albo po kategorii handlowej. W obydwu przypadkach, mogąc polegać na zaktualizowanym programie, będzie można łatwo znaleźć żądane artykuły, zastosować wszelkie dodatkowe usługi, dostosować produkty i wystarczająco szybko przeprowadzić wysyłkę.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web