+48 697 097 742  

Selekcja artykułów dla zamówień niestandardowych

W zarządzaniu magazynem ważne jest, aby skupić cała uwagę na zamówieniu w celu szybkiego znalezienia artykułów niezbędnych do jego realizacji tak, aby klient nie musiał czekać. W tym zakresie firma G&G zdecydowała się zwrócić szczególną uwagę na towary, które stanowią przedmiot zamówień niestandardowych, czyli zamówień składanych przez klientów, którzy wymagają określonych właściwości lub dostosowania niektórych produktów.

Programy magazynowe mogą być bardzo przydatne do zarządzania tego typu stanem towarów i uniknięcia sytuacji, w których dostosowane towary przeznaczone dla określonych klientów trafiają do niewłaściwych miejsc przeznaczenia. Zamówienia indywidualne dotyczą zwykle ograniczonej liczby produktów, przygotowanych specjalnie dla danego klienta, bez względu czy jest to klient końcowy czy punkt sprzedaży. Dlatego rozproszenie tych produktów wiązałoby się z długim czasem oczekiwania dla klienta lub koniecznością zadowolenia się produktami niespersonalizowanymi, a zatem różniącymi się od tych zamówionych (a czasami już opłaconych).

Selekcja towarów dla zamówień niestandardowych

W celu uniknięcia utraty tego typu produktów czy ryzyka ich pomieszania z innymi, firma G&G dokonuje selekcji artykułów dla zamówień niestandardowych. Czynność ta wykonywana jest już od momentu przybycia towaru do magazynu, umieszczając na tego typu produktach, jeszcze zapakowanych i przez to trudnych do rozpoznania z zewnątrz, etykietę z niepowtarzalnym kodem, który odnosi się do ich charakteru.

Po przybyciu do magazynu artykuły te powinny zostać ocenione pod kątem ich jakości i integralności i być przechowywane w specjalnie przeznaczonej dla nich strefie. W ten sposób przygotowanie zamówienia dostawy do klienta będzie szybsze i bezpieczniejsze. Nie będzie więc problemów ze znalezieniem produktu dla niestandardowego zamówienia klienta spośród podobnych produktów.

Selekcja produktów dla zamówień niestandardowych powinna odbywać się również na etapie inwentaryzacji, aby zawsze mieć pod kontrolą obecność wszelkich towarów, które nie zostały jeszcze wysłane, a w tym przypadku, zbadać przyczyny, dla których są one zawsze obecne w magazynie, oraz możliwość ponownego ich wprowadzenia do innych zamówień standardowych.

Zarządzanie artykułami dla zamówień niestandardowych

Zarządzanie artykułami przeznaczonymi na zamówienia niestandardowe firma G&G przeprowadza na trzech etapach:

  • Selekcja artykułów dla zamówień niestandardowych, którą należy przeprowadzić w momencie przybycia towarów do magazynu i na etapie inwentaryzacji.
  • Przygotowanie zamówień niestandardowych, którym zarządza się za pomocą programu zarządzającego magazynem, identyfikującego odbiorców zainteresowanych danym rodzajem towarów.
  • Selekcja artykułów dla zamówień niestandardowych, które nie zostały zlecone. Po pewnym czasie, zamówienia te można ponownie wprowadzić do obiegu w normalnym cyklu wysyłkowym.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web