+48 697 097 742  

Składowanie

W przypadku sprzedaży internetowej zarządzanie magazynem nie różni się zbytnio od innych form handlu detalicznego lub hurtowego. Są oczywiście pewne różnice, ale ogólnie rzecz biorąc praca magazynu dzieli się na te same etapy, czyli:

  • przyjęcie towaru;
  • kontrola jakości i składowanie;
  • przygotowanie zamówienia;
  • wysyłka.

Firma G&G skrupulatnie przestrzega tych etapów, zarówno w odniesieniu do dostarczania produktów dla sprzedawców detalicznych, jak i w odniesieniu do artykułów przeznaczonych do sprzedaży internetowej.

Składowanie: na pierwszym miejscu zamówienie

Składowanie jest bardzo ważnym etapem w tym procesie, ponieważ jest to moment, w którym towary po sprawdzeniu pod kątem ilościowym i jakościowym zostają uporządkowane i rozmieszczone w pomieszczeniach magazynowych oraz wpisane do bazy danych systemu zarządzającego i zinwentaryzowane. Krótko mówiąc, jest to moment, w którym towary są porządkowane i fizycznie rozmieszczane. Porządek i dokładność mają tutaj duże znaczenie, ponieważ tylko wtedy, gdy sytuacja jest pod kontrolą, zamówienia klientów mogą być realizowane w sposób dokładny i terminowy.

Firma G&G inwestuje dużo w etap składowania, zwracając szczególną uwagę na rozmieszczenie poszczególnych produktów i skrupulatnie sprawdzając, czy system zarządzający jest zawsze zaktualizowany zarówno pod względem typów produktów, jak i ilości każdego z nich.

Prawidłowe składowanie produktów pozwala nam zawsze posiadać informacje na temat rzeczywistej liczby każdego towaru, który prezentujemy na platformach sprzedaży internetowej, aby nie obiecywać klientom dostępności, która nie ma odzwierciedlenia w stanie rzeczywistym. Nie chodzi tu o ograniczenie, ale o odpowiedzialność wobec klientów, którzy naprawdę będą mogli liczyć na szybką dostawę wybranych przez siebie artykułów, ponieważ te są rzeczywiście dostępne w magazynie i gotowe do wysyłki.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web