+48 697 097 742  

Usługi dodatkowe

Niektóre firmy w pracy swojego magazynu ograniczają się jedynie do składowania i kontroli towarów. Natomiast firma G&G do swojej oferty dołączyła również usługi dodatkowe, które spełniają wymagania klientów i sprawiają, że praca jest bardziej złożona, ale z pewnością bardziej satysfakcjonująca z ekonomicznego punktu widzenia. Nie ograniczamy się jedynie do podstawowych usług magazynowania i logistyki, ale proponujemy klientom usługi dodatkowe, które mogą zwiększyć wartość codziennej pracy, czyniąc je coraz bardziej konkurencyjnymi na rynku. 

Czym są usługi dodatkowe?

Magazyn to nie jest zwykły budynek, w którym przechowywane są towary. Dział ten pełni bardzo ważną rolę w łańcuchu dostaw, który łączy produkcję z handlem detalicznym i handlem elektronicznym, ponieważ umożliwia pozyskiwanie artykułów od producentów i dostarczanie ich klientom. Na tym etapie w magazynie wykonywane są ważne zadania takie jak: kontrola jakości towarów na wejściu, katalogowanie produktów i umieszczanie kodów kreskowych, które je jednoznacznie identyfikują. A następnie oczywiście składowanie produktów, ich pakowanie i wysyłka do klientów.

W tym złożonym łańcuchu wskazane jest jednak uwzględnienie w miarę możliwości dodatkowych usług, które mogą podnieść profesjonalizm magazynu, a tym samym również wartość towarów wysyłanych do klienta. Usługi dodatkowe mogą dotyczyć etapu pakowania produktów podlegających wysyłce.

Firma G&G oferuje usługi extra, na przykład przygotowanie jednostkowych opakowań artykułów, które są dostępne pojedynczo, lub przygotowanie specjalnych etykiet. Usługi dodatkowe mogą dotyczyć również etapu następującego po wysyłce: na przykład klientowi można zaproponować usługę montażu i demontażu na miejscu. Usługi dodatkowe określane są w umowie zawieranej z klientem, starając się zawsze zaspokoić potrzeby danego rynku.

Na przykład, firmom z branży modowej, zarówno tym działającym jako sprzedawcy tradycyjni jak i w ramach sprzedaży internetowej, proponujemy zwykle usługi takie jak: nadruki na materiałach, przetarcia na dżinsach oraz dekoloryzację tkanin. Są to usługi dodatkowe do usług czysto magazynowych, które jednak robią różnicę i pozwalają klientowi mieć skończony i szczegółowy produkt, gotowy do wprowadzenia na rynek.

Usługi dodatkowe, wartość dodana do składowanych produktów

Usługi dodatkowe oferują wartość dodaną do artykułów składowanych w magazynie. Zatem klienci zapłacą cenę za każdy rodzaj artykułu, która uwzględnia również wszelkie wymagane usługi dodatkowe. Aby zapewnić tego typu usługę, wymagany jest określony rodzaj siły roboczej oraz dodatkowe godziny pracy, które należy uwzględnić przy określaniu ostatecznej ceny.

W konsekwencji koszt produktu będzie trochę wyższy niż w przypadku innych rodzajów artykułów, które nie korzystają z tych usług, ale produkt, który klient otrzymuje w swoim sklepie, fizycznym lub internetowym, jest naprawdę kompletny i gotowy do sprzedania konsumentowi końcowemu.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web