+48 697 097 742  

Zarządzanie i wymiana przywieszek

Każdy artykuł znajdujący się w magazynie powinien być prawidłowo oznaczony, aby mógł zostać zidentyfikowany w momencie, w którym klient będzie chciał zrealizować zamówienie. W celu prawidłowego oznaczenia artykułów znajdujących się w magazynie firma G&G umieszcza odpowiednie przywieszki na ich opakowania lub na pojedyncze artykuły, w zależności od tego, w jakiej formie przybywają one do magazynu.

Z czego składa się przywieszka do produktów

Przywieszka umieszczana na każdym artykule znajdującym się w magazynie powinna być prosta, wyraźna, jednoznaczna i zrozumiała. Korzystamy ze specjalnych programów graficznych do definiowania etykiet magazynowych. Stworzenie etykiety jest naprawdę proste, ale ważne jest, aby sprawdzić, czy została ona prawidłowo wydrukowana, aby artykuł mógł być rozpoznany w każdym momencie. Przywieszka powinna być małych rozmiarów, ale nie może być zbyt mała. Powinna być umieszczona w łatwo dostępnym miejscu, w miarę możliwości z dwóch stron opakowania tak, aby można ją było w każdej chwili znaleźć.

Przywieszka powinna zawierać fragment tekstu pisanego, który krótko wskazuje zawartość wnętrza opakowania, oraz kod kreskowy, niezbędny do jego zarządzania w magazynie, od momentu jego wejścia do momentu wyjścia z magazynu. Zatem bardzo ważne jest, aby przywieszka była wydrukowana w sposób czytelny. W przeciwnym razie czytnik kodu kreskowego nie wykona swojego zadania i zakłóci cały system informatyczny, który stanowi podstawę zarządzania samym magazynem.

Kod kreskowy identyfikuje w sposób jednoznaczny każdy artykuł i w przypadku chęci dokonywania wysyłek na całym świecie, zaleca się tworzenie kodów kreskowych EAN 13. Wystarczy nabyć numer seryjny od lokalnego urzędu GS1 i przystąpić do tworzenia kodu kreskowego za pomocą programu. W ten sposób kod kreskowy będzie zawierał szereg cyfr, które jednoznacznie identyfikują każdy pojedynczy artykuł, wraz z podaniem informacji o kraju pochodzenia i producencie.

Wymiana etykiet zewnętrznych

Etykiety zewnętrzne należy co jakiś czas wymieniać. Może się zdarzyć, na przykład podczas inwentaryzacji, że zorientujemy się, że w opakowaniu jest mniej artykułów niż podano na etykiecie lub wykryjemy wady towaru. W ten sposób uzyskujemy szczegółowe informacje o rzeczywistej zawartości każdego opakowania oraz o ilości danego rodzaju artykułów. Ta czynność jest bardzo ważna w zarządzaniu magazynem.

Jest to drobiazgowa czynność kontrolna, która pozwala nam być bezbłędnymi na etapie przygotowania zamówień.

Usługi podstawowe

  • Wymiana przywieszki zewnętrznej
  • Miesięczna zdolność produkcyjna
  • Selekcja artykułów niedopuszczonych do sprzedaży
  • Selekcja artykułów dla zamówień niestandardowych
  • Co-packing Kompletowanie paczek według zestawów zamówionych przez klienta
  • Kompletowanie zamówionych zestawów
  • Doręczenie kurierowi

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web