+48 697 097 742  
  • Home
  • Logistyka i magazyn

Logistyka i magazyn

Zarządzanie magazynem i logistyką ma zasadnicze znaczenie dla każdej działalności gospodarczej, a w szczególności dla branży modowej i, najprościej ujmując, odzieżowej, gdzie przepływ towarów powinien być nieustannie monitorowany, aby umożliwić odpowiednie zaspokojenie popytu. Logistyka jest bardzo ważnym działem dla firm modowych, ponieważ umożliwia szczegółowe planowanie przepływu towarów na wejściu i na wyjściu, umożliwiając przy tym prostszą i metodyczną organizację. 

Nasz dział logistyczny zajmuje się zarządzaniem odzieżą i obuwiem, ale także zarządzaniem wszelkimi informacjami niezbędnymi do zapewnienia prawidłowego zaopatrzenia danych punktów sprzedaży.

Dzięki swojemu dwudziestoletniemu doświadczeniu, firma G&G, oprócz branży odzieżowej, jest w stanie zaoferować usługę dla wielu sektorów produktowych: elektronika, różne wyroby, dydaktyka, produkty gospodarstwa domowego i produkty higieny osobistej.

Praca w tej branży jest ściśle związana z magazynem poprzez zapewnianie uzupełniania zapasów produktów.

Przeszkolony personel i specjalne programy do zarządzania towarami

W celu prawidłowego zarządzania przepływem towarów opieramy się, oprócz terminowej pracy kompetentnego i nieustannie szkolonego personelu, również ze specjalnymi programami, które umożliwiają monitorowanie w czasie rzeczywistym danych dotyczących dziennej sprzedaży, towarów składowanych w czasie rzeczywistym i zamówień do zrealizowania. W branży odzieżowej, podobnie jak we wszystkich innych branżach handlu, ważne jest, aby wiedzieć, jak zaspokoić popyt w krótkim czasie, unikając wyczerpania się najczęściej zamawianych towarów. Dni świąteczne i wyprzedaże wystawiają naszą branżę na próbę, ale staranne zarządzanie logistyką i magazynem pozwala nam zawsze być obecnym na rynku z najbardziej poszukiwanymi i szczególnymi produktami. Okresowo przeprowadzany inwentaryzację towarów, odczytując kod kreskowy w celu podzielenia ich według:

  • kategorii handlowych
  • kodów artykułów
  • kodów kreskowych.

Ponadto uważamy, że w zarządzaniu logistyką i magazynem zasadnicze znaczenie ma nieustanna kontrola jakości produktów w celu uniknięcia wprowadzenia na rynek towarów uszkodzonych, w szczególności dotyczy to produktów Made in Italy, co do których oczekuje się wysokiego standardu. W tym celu dokonuje się starannej selekcji wszelkich artykułów, które nie są dopuszczone do sprzedaży na niektórych rynkach, a także w przypadku artykułów przeznaczonych na zamówienia niestandardowe.

Czynności codzienne

W naszym dziale logistyczno-magazynowym wykonujemy codzienne czynności bardzo ważne dla katalogowania produktów. Wśród nich wyróżniamy na przykład: wymiana, w razie konieczności, przywieszki zewnętrznej wydruk i umieszczenie prawidłowego kodu kreskowego wycena towarów do sprzedaży W magazynie odbywają się również wszelkie czynności niezbędne do zorganizowania sprzedaży odzieży, takie jak wkładanie w worki foliowe, przepakowywanie odzieży, co-packing oraz realizacja zamówień na życzenie. Wreszcie, usługą o wartości dodanej, którą lubimy oferować, są nadruki na materiałach, przetarcia na dżinsach oraz dekoloryzacja tkanin, które sprawiają, że odzież jest jedyna w swoim rodzaju.

Zarządzanie przepływem towarów

Zasadniczą rolę w zarządzaniu logistyką i magazynem ma organizacja zaopatrzenia w poszczególnych punktach sprzedaży, czyli w tych sklepach fizycznych, w których eksponowana jest i sprzedawana odzież. Zaopatrzenie i uzupełnienie zapasów odbywa się na podstawie oszacowań sprzedanych artykułów lub na życzenie naszych powiązanych handlowców. Ponadto wraz z rozwojem handlu elektronicznego nasz magazyn dostosował się do zaspokojenia popytu na sprzedaż internetową, która w tej chwili jest bardzo nieprzewidywalna i wciąż mało ustandaryzowana.

Dokładne zarządzanie zasobami logistycznymi pozwala nam zapewnić, również w odniesieniu do sprzedaży internetowej, pełną usługę magazynowania i składowania towarów. To nie wszystko. Zajmujemy się również wykonywaniem wszelkich czynności dotyczących kompletacji produktów i przygotowywania zamówień, jak również doręczeniem towarów kurierowi i zarządzaniem zwrotami.

Jesteś gotowy, aby zaoszczędzić na kosztach zarządzania?

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną indywidualną konsultację

Image

© G&G - PL1180937920 | Powered by ML Soluzioni Web